SIKÇA SORULAN SORULAR
mehtap.tv
Videoları neden seyredemiyorum?

Videoları görüntüleyemenizin birkaç nedeni olabilir. Eğer video oynatma ekranında videolarımız görüntülenemiyorsa, aşağıdaki kontrolleri yaparak, tekrar deneyiniz;

  1. Flash Player’ın en son sürümünün bilgisayarınızda kurulu olduğundan emin olunuz. Flash Player Uygulamasını buradan yükleyebilirsiniz; http://get.adobe.com/flashplayer
  2. Kullanıdığınız internet tarayıcı eski bir versiyon olabilir. Bu durumda, internet tarayıcınızın en sorun sürümünü kurarak tekrar deneyiniz.
  3. İnternet bağlantınızın hızı yeterli olmayabilir. Mehtap TV'den video izlemek için en az 1 Mbit hızında bir bağlantıya sahip olmanız gerekmektedir.Bu durumda Mehtap Artı servisine abone olarak bazı programları bilgisayarınıza indirebilir ve sonradan izleyebilirsiniz.
Videolar neden yavaş yükleniyor?

İnternet bağlantı hızınız, seçtiğiniz video’yı izlemek için yeterli olmayabilir. Mehtap.tv tarafından sunulan videolar, internet bağlantı hızınıza göre seçebilmeniz için 3 farklı kalitede sunulmaktadır. Bu durumda video oynatma sayfasındaki kalite seçeneğinden “Düşük Kalite”yi seçebilirsiniz.

Videoları neden indiremiyorum?

Video İndirme Hizmeti 24/03/2013 Tarihinde sonlandırılmıştır.

Yüksek kalite videolarda görüntü neden atlama yapıyor?

Yüksek kalitedeki videoları en iyi şekilde izlemek için bilgisayarınızın 1.5 Ghz işlemci, 2 GB hafıza veya üstü donanıma sahip olması gerekmektedir. Daha düşük donanımdaki bilgisayarlarda görüntünün akışkanlığını kaybetmesi normaldir. Bu durumda “Normal Kalite” ayarını seçerek daha akıcı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bazı videoları "yayın hakları sebebiyle seyredememektesiniz" uyarısı alıyorum.

Mehtap TV, telifleri yapımcı firmalardan belli koşullar çerçevesinde alınarak yayınlanan videolar barındırmaktadır . Eğer bu uyarıyı alıyorsanız maalesef yayın hakları sözleşmesinde sizin bulunduğunuz ülke veya kıtada bu videonun gösterim hakkı yoktur.

Internet Explorer kullanıyorum, sitenizi düzgün görüntüleyemiyorum.

Sitemizin IE6 ve IE7 desteği yoktur. Bu yüzden sitemizin bazı bölümlerinde ve video izlemede sorun yaşabilirsiniz. Lütfen browserı son versiyonuna güncelleyiniz.

Kullandığım IE sürümü, en son sürüm fakat "Sürümünüz eski bir sürümdür" uyarısı alıyorum.

İE8 veya İE9 kullanıyorsunuz fakat "Sürümünüz eski sürümdür" uyarısı alıyorsanız, tarayıcınız uyumluluk(compatible) modda çalışıyor demektir. Uyumluluk modunda sitemizi ve birçok siteyi düzgün görüntüleyemeyebilirsiniz. Uyumluluk modundan çıkmak için İE sayfasının üzerindeyken F12 ye basın ve alt kısımda çıkan konsoldan "Tarayıcı Modu"(Browser Mode) seçeneğinden "Uyumluluk Görünümü"(Compatible View) dışındaki bir seçeneği seçin. (Ör:IE9+)