Gülen'in avukatı Albayrak: İnternetten alınan fotoğraflarla iftira atılıyor
Gülen'in avukatı Albayrak: İnternetten alınan fotoğraflarla iftira atılıyor

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, kayyım tarafından gasp edilen Bugün Gazetesi'nde yer alan “Polis Gülen'in tapınağına girdi”, “Tıpkı mason tapınağı gibi” başlıklı iftira haberleri yalanladı.

 Albayrak söz konusu haberin içeriği itibarıyla gerçeğe aykırı olduğunu, kullanılan ifadelerin ve yöneltilen suçlamaların kişilik haklarına açık bir saldırı niteliği taşıdığını belirtti.

Albayrak'ın yaptığı açıklama özetle şöyle: “Haberde yer alan tüm iddialar gerçek dışı ve iftiradır. Öncelikle müvekkilimin İzmir Yamanlar Koleji'nde kullandığı özel bir oda bulunmamaktadır. Haberde yer alan görseller ise internetten toplanılmış fotoğraflardan oluşmaktadır. Müvekkilimin, haberde yer aldığı şekilde lüks içinde yaşamadığı ulusal ve uluslararası birçok medya kurum ve kuruluşunun haberlerine konu olmuştur. Ancak iftira olduğu âşikar olan bu iddia, ısrarla kamuoyunu yanıltmak için kullanılmaktadır. Bunların tamamı özel hayata saygı hakkı ile insan onuruna saygı hakkına saldırı oluşturur niteliktedir.”

http://www.zaman.com.tr/gundem_gulenin-avukati-albayrak-internetten-alinan-fotograflarla-iftira-atiliyor_2331074.html