Dediklerini yaptırdılar
Dediklerini yaptırdılar

Havuz medyasının ısrarlı yayınları sonucunda RTÜK’te değişikliğe gidildi.

Seçim döneminde var gücüyle AKPpropagandası yapan, RTÜK’ün hazırladığı raporlar doğrultusundaYSK’den kesilen cezalar üzerine “sansüre hayır” kampanyası başlatanhavuz medyasının ısrarlı yayınları sonucunda RTÜK’te “göstermelik” değişiklikler yapıldı.
 
Cumhuriyet'in haberine göre, kurul, İzleme ve Değerlendirme Dairesi’nin başına da Haziran’da AKP’den milletvekili aday adayı olmak için istifaeden Mehmet Çakırtaş’ı getirdi.
 
Gündemindeki konuları görüşmek üzere önceki gün toplanan RTÜK, sürpriz atamalaraimza attı. Havuz medyası, seçim dönemindeki AKP propagandası nedeniyle RTÜK raporları üzerine YSK’den gelen cezalar sebebiyle RTÜK’e adeta savaş açmıştı. Yandaş kavgası alevlenince, yandaş kanallarla ilgili birçok ihlali göz ardı etmesiyle tanınan RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanı Emir Uluocak, Uluslararası İlişkiler Daire Başkanlığı’na kaydırıldı.
 
Uluslararası İlişkiler Daire Başkanı Mehmet Çakırtaş ise yeni İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanı oldu. Çakırtaş’ın en dikkat çekici özelliği ise 7 Haziran seçimlerinde AKP’den milletvekili aday adayı olabilmek için RTÜK’teki görevinden istifa edip aday gösterilmeyince kuruma dönmesi.
 
Teftişi beklemeden atadılar
Kurulda ayrıca, kurumu milyonlarca TL zarara uğrattığı yönündeki iddialar konusundaBaşbakanlık Teftiş Kurulu tarafından soruşturulan İzin ve Tahsisler Daire BaşkanıMuhsin Kılıç da Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı’na atandı. Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı Mahmut Kalkan ise Kılıç’ın koltuğuna oturtuldu. Atamalar konusundamuhalefet kontenjanından seçilen üyelere önceden hiçbir bilgi verilmemesi ve toplantıda doğrudan oylama yapılması tartışmalara sebep oldu.
 
http://www.samanyoluhaber.com/dediklerini-yaptirdilar-haberi/1199179/